Bit Nedir ve Ne Anlama Gelir

Bit: Verinin en küçük birimidir. Tek bir ikili değere sahiptir, ya 0'dır ya da 1.


Benzer İçeriklerimiz


Neural Network Nedir

Neural network: Sinirsel ağ. Bilgi teknolojisinde, insan beyni gibi çalışan programlar ve veri yapıları sistemidir. Çok sayıda işlemcinin birbirine paralel çalışmasını gerektirir. Bunların herbirinin bir bilgi alanı vardır ve yerel bellekteki verilere erişirler.

EDI Nedir

EDI (Electronic Data Interchange): Elektronik veri değişimi. Veri alış verişi için standart bir format. Daha çok iş dokümanlarının transferinde kullanılır.

Binary File Nedir

Binary file: Metin dışındaki bilgi formatlarını (grafik, ses, elektronik tablo vs.) içeren dosya. Bir metin dosyası değildir. Bilgisayarın anlayacağı bir şekilde bit'lerden oluşmuş bir dosyadır.

Tunneling Nedir

Tunneling: Özel güvenli bir ağın parçası olarak İnternet'i kullanmak. Tünel, belirli bir şirketin mesaj ve dosyalarının internet üzerinde taşındığı belirli bir yoldur.

WAP Nedir

WAP (Wireless Application Protocol): Kablosuz uygulama protokolü. İnternet erişiminde kullanılan cep telefonu ve telsiz alıcısı gibi kablosuz cihazların kullanımını standartlaştırmak için bir dizi iletişim protokolünü içeren spesifikasyon.

(c) 2002 - 2018 Gönül.net