Bit Rate Nedir ve Ne Anlama Gelir

Sohbete Katıl

Bit rate: Bit hızı. Sayısal iletişimde, bir iletişim ağının belirli bir noktasından saniyede geçen bit sayısını gösterir. Veri transfer hızı da denir.


Benzer İçeriklerimiz


CPU Nedir ve Ne Anlama Gelir

CPU (Central Processing Unit): Merkezi İşlem Birimi. Bilgisayar programlarının komutlarını işleyen merkezi birim olan işlemci veya mikroişlemci için eskiden kullanılan bir deyim.

Backup Nedir ve Ne Anlama Gelir

Backup: Yedekleme. Ekipmanın bozulması durumu düşünülerek dosyaların veya veritabanının başka bir yere kopyalanması işlemi.

Broadcast Storm Nedir ve Ne Anlama Gelir

Broadcast storm: Yayın fırtınası. Pek çok yayının bütün ağ bölümlerine aynı anda gönderilmesi şeklindeki istenmeyen bir ağ durumu. Bir yayın fırtınası ağın bant genişliğinin büyük bir bölümünü işgal eder ve ağın devre dışı kalmasına neden olabilir.

ADSL Nedir ve Ne Anlama Gelir

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line): Asimetrik Sayısal Abone Hattı. Varolan telefon hatları üzerinden yüksek bant genişliğinde sayısal verilerin iletilmesini sağlayan teknoloji. Çevirmeli telefon servislerinden farklı olarak sürekli bir bağlantı sağlar. ADSL, aynı hat üzerinden analog (ses) bilgilerin iletilmesine de izin verir.

Binary Nedir ve Ne Anlama Gelir

Binary: Bilgisayarların verileri gösterirken kullandıkları ikili sayı sistemi. Sadece 0 ve 1 sayılarını içerir.

(c) 2002 - 2018 gönül.net