Mobil Sohbet ile Bir çok Kullanıcı Burada Sohbet etmekte, Sizlerde Sohbet Odaları Sitesinde Keyifli Güzel vakitler geçirin, Mobil chat Odaları.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Sohbet Kanalı


Sohbet Kanalı

Sohbet Kanalı

– Ücretsiz sohbet sitesi sizler için açık Sohbet Kanalı Sayesinde bir çok bayan bay kişiyle tanış sohbet et. bedava chat odaları,

Geçenlerde farkli bir olayla karşılaştım. Sohbet odamıza yeni gelen biri sevdigimiz saydigimiz insanlardan birine nerelisin diye sordu oda aslen Türkiye ama almanya da yaşıyorum dedi verdiği cevap gerçekten çok üzdü beni artık sen Almancı sın dedi.Hangi okul aile eğitim bize bunları öğretiyor anlamış değilim.Yer vermek istedim makalemde çünkü sohbet odamızda gurbetlik çekip sohbetimizi özleyen insanlar da yer alıyor ve böyle denilmesi ne onların ne de bizim hoşumuza gitmiyor.Hey sen! Evet sen!Türkiye’de yaşayıp gurbetçi Türklere “Almancı” diyen sen!
Seninle paylaşmak istediğim bir kaç cümlem var…Öz vatanından 3000 kilometre uzaktaki evinde al bayrağa baka baka göz yaşı akıtmayı bilir misin sen?
Hasret kaldığın o vatanını görmek için bir yıl ve bazen de daha fazla beklemeyi bilir misin sen?
Memleketinin güneşine, havasına, suyuna, insanına, ve dört bir yanı gölgesiyle kaplayan Ayyıldızlı bayrağına hasret kalmayı bilir misin sen?
Onca aile fertleri, eşi ve dostu özlemek ve her geldiğinde bazılarını canlı görememeyi bilir misin sen?

Sohbet Chat Kanalı

Peki ya;
Beş vakit okunan ezan’a hasret kalmayı bilir misin sen?
Gümrük kapısından memleketine giriş yaptığın an gelen üzüntüyü ve sevinci bilir misin sen?
Bir yıl boyunca kendi vatanından, ailenden, evinden, barkından uzak kalmayı bilir misin sen?
Vatanındayken dört bir yanda dalgalanan şanlı bayrağını izleyip öylece kalmayı istemeyi bilir misin sen?
Üç-Dört haftalık yıllık iznin bittiği zaman o daha yeni alışmaya başladığın, henüz kokusuna, ezanına, insanına doyamadığın cennet vatanına veda edip onca eş, dost, akrabayı geride bırakmayı bilir misin sen?
Sınır kapısından çıkış yaptığın anda yüreğini dağlayan o derin acıyı, geriye bakıp Al Bayrağa veda ederken gözünden gelen yaşı bilir misin sen?
Şu cennet vatanın, onun havasının, suyunun, dağlarının, denizlerinin, vadilerinin, insanının, ezanının, ve Al bayrağının kıymetini bilir misin sen?
Vakti gelince bir tabutun içinde ömür boyu hasret kaldığın o vatanına getirilmeyi bilir misin sen?
Belki onlarda henüz bilmiyor ama bir gün elbet bilecekler!

Sohbet Odaları

Şimdi diyeceksin ki, “Madem o kadar hasret çekiyorlar, ne diye kesin dönüş yapıp Türkiye’ye taşınmıyorlar?”
Bu soruya ancak şöyle cevap veririm:
Almanya’ya yerleşmek onların isteği değildi! Dedelerimizin çoğu buna iş icabı mecbur kaldı ve onlar da bunun akabinde gurbette doğup büyüdüler. Ayrıca öylece evi, barkı, okulu, işi bırakıp cennet vatanınımıza yerleşmek sandığın kadar kolay değil!Siz kendi vatanınızda kendini yabancı hisseden insanlar bizim her zaman kapımız açık olacak.Siz gurbetçilerimiz sizler için almanya sohbet odamızı açarak Almanya da olan tüm Türkleri bir araya getirip kendi vatanınızdan insanlarla sohbet etmenizi sağlıyoruz.Burda ki esnaflar ticaret yapanlar gibi size parali şu kadar ücret odeyeceksiniz diye birşey demiyoruz siz yeterki bizim hasretliginize son bulun bu bizim için fazlasıyla yeterli.O halde ne duruyoruz hadi hep birlikte almanya Sohbet odamıza:)

Bülent Sertaç Dayı Sözleri

Bülent Sertaç Dayı SözleriBir cevap bırakın.